facebook
Koronawirus
Aktualności
e-recepta
Rejestracja on-line
Histologia 3D
Chirurgia jednego dnia
Komfortowe warunki
             

Zabiegi z osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej oraz strukturalnej w CMS Sanitas.

Zabiegi z osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej oraz strukturalnej w CMS Sanitas.

Informacja dotycząca zabiegów z osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej oraz strukturalnej.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest wykonywany głównie w celu: rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk tzn. aby przywrócić jej napięcie, blasku i wyrównać koloryt. W tej metodzie płytki krwi szybko uwalniają dużo czynników wzrostu. Najczęściej jest to zabieg proponowany osobom młodym, z pierwszymi oznakami starzenia skóry oraz jako zabieg łączony z podaniem fibryny bogatopłytkowej, gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji w kilku obszarach jednocześnie.

Zabiegi z użyciem fibryn bogatopłytkowej i strukturalnej są wykonywane u osób dojrzałych z fotostarzeniem skóry, tzn. gdy mamy do czynienia z fałdami, bruzdami, głębokimi zmarszczkami i ubytkami tkanki oraz gdy chcemy wypełnić np. blizny po trądziku.

W płytkach wykazano obecność około 30 czynników wzrostu. Pełnią one niezwykle istotne role dla utrzymania naszej skóry w dobrej kondycji:

Czynniki wzrostu podawane w osoczu bogatopłytkowym uwalniają się szybko, działają szybko i krótkotrwale co jest wystarczające dla skóry młodej i dla rewitalizacji przygotowującej do zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej.

Fibryna tworzy strukturę przestrzenną z zawartą w nich płytkami, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi. Struktura ta powoduje długotrwałą stymulację płytek do uwalniania czynników wzrostu, powoduje też przemieszczanie się mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała a te z kolei silnie stymulują odnowę biologiczną naszej skóry lub innych tkanek.

Zastosowanie osocza i fibryn bogatopłytkowych jest bardzo szerokie, natomiast w medycynie estetycznej są one używane w celu:

We wszystkich wypadkach jest konieczne wykonanie zabiegów w serii w odstępach 3-4 tygodni. Ilość zabiegów jest uzależniona od kondycji wyjściowej skóry oraz jej reakcji na wykonane zabiegi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego lub fibryn:

       Umów się na zabieg do Dr Romany Ługin >>>>


       czytaj więcej >>

 
 
About us
Our offer
Skin oncology
 
 
© CMS Sanitas 2012 - 2013